88 WDHy
  • Strona główna
  • Kontakt
  • Kalendarz
  • Plakietka Drużyny
  • Stanisław Skarżyński
  • Kto i co
  • Historia drużyny
  • Prawo Harcerskie
  • Prawo w moim życiu
  • Zdjęcia i filmy
  • Obóz starszych
  • Materiały
  • Obóz 2014
  • Wiadomości o róźnych epokach.

Informacje i przydatne pliki związane z Obozem

Termin: 7 lipca - 2 sierpnia
Miejsce: Woj. Warmińsko - Mazurskie, jezioro Nidzkie, Ruciane-Nida
Termin wpłacenia przedpłaty: 17 maja 2013 w kwocie 150 zł
Termin wpłacenia pełnej odpłatności: 14 czerwca w kwocie 1050 zł
Termin złożenia karty kwalifikacyjnej i podpisanego regulaminu: 14 czerwca
Co do powyższych terminów: Brak złożenia dokumentów NIE skutkuje niemożliwością pojechania na obóz. Prosimy więc o składanie kart oraz wpłacanie pieniędzy, nawet po upłynięciu danego terminu.

Odnośnie miejsca

Jezioro Nidzkie położone jest w bezpośredniej okolicy Rucianego-Nida. 
Obóz mieści się na pn-wsch brzegu jeziora (poniżej współrzędne). Na miejsce będą prowadziły drogowskazy.

Współrzędne
Google Maps: 53.638498, 21.563008

Odwiedziny

Zapraszamy wszystkich rodziców na 19 i 20.07. Pierwszego dnia wieczorem ok. godz. 20 odbędzie się festiwal przygotowanych przez wszystkie drużyny przedstawień (w tym przez naszą). Swoich potomnych będzie można wypisać dopiero dnia drugiego i zabrać gdzie tylko się chce.

Pliki do pobrania

Poniżej wersje mundurowe do pobrania - adnotacja, kurtki Szczepu zastąpiliśmy czarną bluzą lub polarem. Osoby, które mają moro drużyny, biorą moro drużyny.
Drugi plik to spis przedmiotów potrzebnych na obóz.
Trzeci i czwarty to karta uczestnika i regulamin obozu. Oba należy wypełnić i zanieść do Siedziby Stowarzyszenia Harcerskiego na ul Hożej 57. Jest ona czynna w poniedziałki i środy między 18 a 20.
wersje.doc
File Size: 489 kb
File Type: doc
Download File

spis_przedmiotw_niezbdnych_na_obozie.doc
File Size: 36 kb
File Type: doc
Download File

regulamin_uczestnictwa.pdf
File Size: 349 kb
File Type: pdf
Download File

karta_kwalifikacyjna.pdf
File Size: 259 kb
File Type: pdf
Download File

Odnośnie ekwipunku

Na obóz trzeba mieć trochę specjalistycznego ekwipunku, którego pierwszoroczni harcerze często jeszcze nie posiadają. Dlatego krótki komentarz dotyczące najważniejszych jego części. Generalnie nie polecamy zakupów sprzętu turystycznego w składnicy harcerskiej (niska jakość przy wysokich cenach), raczej zachęcając do sklepów turystycznych.

Plecak- Dobrze aby w plecak trochę zainwestować. Zdecydowanie nie polecamy plecaków ze składnic, z którymi było wiele problemów. Kupienie plecaku nawet tańszego, ale w sklepie turystycznym jest dużo lepszym wyjściem

Śpiwór- Pełna dowolność. Na obozach nie jest na tyle zimno żeby kupować najdroższy, puchowy śpiwór. Warto jednak by śpiwór był lekki i mały, aby dobrze się z nim szło na rajd (lub inne wyjazdy- np Zlot Hufca)
Karimata- Podobnie jak śpiwór- nie musi być droga, ale zawsze lepsza lekka i nieduża.

Menażka- W czeluściach magazynów harcerskich istnieje dużo aluminiowych menażek pozostałych po poprzednich obozach. Będzie można taką otrzymać i po umyciu/wyparzeniu będzie się nadawała do użytkowania. Warto dać znać zastępowemu, że jest się zainteresowanym otrzymaniem takiej menażki.

Buty mundurowe (za kostkę, skórzane lub czarne skórzanopodobne):
To kwestia zarówno wyglądu (jako element umundurowania), jak i użytkowania- chodzimy w nich na rajdy, gry w trakcie obozu, także podczas prac pionierkowych. Muszą więc być wygodne i trwałe.

Polecamy 'desanty', zwane też 'skoczkami'- można je kupić w demobilach za ok. 150 zł. Jeżeli harcerz ma glany, to też mogą być. 
Znowu buty ze składnicy- tzw 'pionierki' zdarzało się że zawodziły (rozklejały się). 
Do chodzenia świetne są oczywiście buty trekkingowe ze sklepów turystycznych, ale wchodzi tu kwestia zużycia (podczas pionierki czy biegania po lesie)- takie buty mogą się po prostu zniszczyć, a są drogie.
Ważna kwestia to rozchodzić takie buty- niech harcerze nie zakładają ich po raz pierwszy na obóz, gdzie będą na początku- podczas pionierki- chodzić w nich przez cały dzień. Należy w takich butach pochodzić trochę w Warszawie, sprawdzić czy nie robią się odciski, w razie potrzeby wymienić na przykład wkładki.
Powered by Create your own unique website with customizable templates.